V skrbi za zdravje občank in občanov Mestna občina Celje s 13. marcem zapira mestno blagajno in glavno pisarno. Od petka, 13. marca naprej tudi ne bo uradnih ur v občinski upravi Mestne občine Celje, dogodki v Narodnem domu so odpovedani. Vsi ukrepi veljajo do nadaljnjega.

Glede na ukrepe, ki jih je sprejela država, so se tudi na Mestni občini Celje odločili, da bodo naredili vse, kar v tem trenutku lahko, da zaščitijo občane in zaposlene. Občinska uprava Mestne občine Celje je še naprej dosegljiva po telefonu in elektronski pošti.

Celjanke in Celjane, zlasti starejše in druge rizične skupine, pozivajo, naj odložijo vse nenujne opravke, naj pazijo nase in na svoje najbližje. Pomembno je tudi, da poskušamo ostati mirni in da dosledno upoštevamo navodila in priporočila pristojnih institucij glede higiene. O tem na primeren način poučimo tudi najmlajše. Pomagajmo drug drugemu in ostanimo pozitivni. Vsak posameznik lahko naredi veliko za svoje zdravje in za zdravje svoje družine.K